Full time
Posted 2 months ago

KapitalHR recruteaza pentru clientul sau, hipermarket de top in Romania, o persoana cu profil tehnic si experienta in management de proiecte de anvergura, care sa ocupe pozitia de Manager de  proiect- linie case marcat

Conditiile pe care candidatul potrivit pentru acest rol le va indeplini sunt detaliate mai jos:

•              Studii superioare  cu profil tehnic absolvite

•              Cunoasterea pietei de servicii si echipamente asociate, inclusiv procesare plati, imprimante fiscale,s.a.

•              Experienta solida in Project Management – nivel Senior

•              Experienta hands-on si o  o intelegere de tip “root” a proceselor tehnice, premisa a capacitatii de a solicita, de a negocia, de a valida si de a operationaliza solutiile tehnice acceptate

•              Experienta dovedita in gestiunea operatiunilor si proiectelor de pe linia caselor

•              Experienta dovedita in gestiunea proiectelor complexe, cu incadrarea in anvergura, buget si termen, un mix perfect de “Big Picture” si atentie la detalii

•              Excelente abilitați de comunicare bine adaptate la nivel de echipa de proiect și management.

Responsabilitati

•              Gestioneaza din punct de vedere tehnic operatiunile pentru  mai mult de 1500 de puncte de vanzare, cu un focus continuu pentru rolul de business al liniei de case

•              Asigura alinierea strategiei de business cu strategia tehnica

•              Evalueaza continuu piata serviciilor de mentenanta,  dezvolta,  propune  si  implementeaza strategii optimizate pentru mentenanta echipamentelor de pe linia caselor

•              Participa activ in scrierea caietelor de sarcini pentru  furnizorii de proiecte si operatiuni, incluzind cerinte functionale si tehnice, tehnologiile asteptate, arhitecturi, KPI de proiecte si operatiuni

•              Negociaza ofertele tehnice si comerciale

•              Urmareste livrarile asigurand serviciile de Contract Management. Va rugam sa trimiteti CV -ul la aida.saru@kapitalhr.com

Job Features

Job Category

Retail - hypermarket

A valid email address is required.
A valid phone number is required.

If you apply for this position, your details will be saved in our database for this Job or future opportunities. Your data is safe! We will not share your information, we will only contact you to continue the recruitment process or if we find an opportunity that we think is interesting to you. You can delete your profile anytime.

en_USEN