Director Adjunct Hipermarket

Kapital HR recruteaza Director Adjunct Hipermarket pentru unul din clientii sai, un important retailer national. Pozitiile deschise sunt pentru urmatoarele localitati:

  • Suceava
  • Targu Mures
  • Brasov
  • Craiovita
  • Deva
  • Sibiu

Descrierea jobului

  • Participa la construirea si implementarea in operational a proiectului comercial al magazinului alaturi de Directorul de magazin.
  • Creeaza experiente client unice, diferentiatoare, in magazin; dezvolta si anima comunitati client; asigura un serviciu client de excelenta, atat in spatiul fizic cat si digital.
  • Se asigura de buna gestiune a stocurilor din magazin si din rezerva cu scopul evitarii rupturilor de stoc sau al suprastocarii
  • Face analize privind vanzarile si rezultatele pe baza carora realizeaza previziuni/obiective; identifica bunele practici si propune transmiterea/preluarea lor
  • Identifica anomalii, creaza alerte in privinta acestora si se asigura de tratarea lor impreuna cu echipele
  • Se asigura de respectarea normelor de securitate alimentara si igiena, precum si de securitatea persoanelor.
  • Manifesta o grija permanenta asupra modului in care activitatea cotidiana impacteaza mediul inconjurator.
  • Creeaza si dezvolta echipe profesioniste, productive, aflate permanent in serviciul clientului si animeaza echipele pentru atingerea obiectivelor.
  • Asigura o cultura de excelenta. Contribuie la imbunatatirea continua a rentabilitatii magazinului, aplicand politicile comerciale ale acestuia.
  • Asigura o relatie de calitate, permanenta si durabila, a marcii magazinului cu toti clientii digitali,actuali si potentiali

Candidatul ideal

  • Studii superioare absolvite (de preferat in Comert/ Management)
  • Experienta de lucru dovedita MS Office
  • Experinta profesionala de min 5 ani in coordonarea echipelor in domeniul comercial
  • Comunicare clara, eficienta, integritate, orientare spre performanta, capacitate de autodezvoltare, initiativa, autonomie,capacitate de a dezvolta oamenii.
ro_RORO