Posted 2 ani ago

KapitalHR recrutează pentru unul dintre clienții săi, activ în producția de modă, o persoană care să ocupe funcția de Manager Resurse Umane

Responsabilități principale:

Recrutare
• Ajută managerii să evalueze cerințele de personal și să determine nevoile de angajare
• Identifică mediile de comunicare adecvate pentru talentul-țintă și execută publicitate sau coordonează această activitate
cu o firma de căutare, după caz
• Verifică și evaluează aplicațiile, realizând interviuri de screening, la cererea managerului
• Coordonează oferta și procesul de conversie în acceptare

Instruire/dezvoltare personal
• Educa managerii în identificarea nevoilor de formare pentru diferite posturi
• Gestionează procesul de creare, livrare și evaluare a programelor de formare pentru toate posturile (proiectate
și livrate fie intern, fie extern)

Managementul performantei
• Definește procesul de evaluare a performanței pentru toate pozițiile companiei
• Coordonează procesul regulat de evaluare a performanței (de exemplu, asigurându-se că managerii efectuează evaluările
convenite, parte a procesului de evaluare)

Stabilirea politicilor de resurse umane
• Monitorizează politicile de resurse umane care acoperă toate problemele legate de relațiile cu angajații (de exemplu, salariu, beneficii,
drepturile și obligațiile angajatului). Coordonează cu managerii și comitetul executiv pentru a asigura acceptarea

Gestionează funcția HR ca activitate cotidiană
• Gestionează ofițerii de resurse umane din toate locațiile companiei (stabilirea priorităților, evaluare etc.)
• Se asigură că compania respectă legislația locală a forței de muncă în toate jurisdicțiile
• Coordonează activitățile cu echipa financiară pentru a se asigura că plățile salariale sunt efectuate corect și la timp
• Menține (sau creează) înregistrările angajaților și organigramele companiei
• Monitorizează nivelurile salariale din țară și consiliază managerii
• Caută consiliere externă adecvată acolo unde este necesar (de exemplu, proceduri de concediere sau disciplinare) și sfătuiește managerii în consecință
advises managers accordingly
• Monitorizează indicatorii-cheie ai performanței legați de HR, în special ratele de rotație a angajaților
Cerințe
• Experienta de minimum 5 ani într-o poziție similară
• Bune abilități de management
• Abilități remarcabile ale oamenilor și abilitate ridicată de a înțelege și de a face față problemelor specifice de resurse umane care ar
putea apărea.

Job Features

Job Category

Fashion Production

A valid email address is required.
A valid phone number is required.

If you apply for this position, your details will be saved in our database for this Job or future opportunities. Your data is safe! We will not share your information, we will only contact you to continue the recruitment process or if we find an opportunity that we think is interesting to you. You can delete your profile anytime.

ro_RORO